Domů : Hardwarové podmínky : Definice přepínače

Vypínač

Přepínač se používá k propojení více počítačů dohromady. Přepínače vyrobené pro spotřebitelský trh jsou obvykle malé ploché krabice se 4 až 8 ethernetovými porty. Tyto porty lze připojit k počítačům, kabelovým modemům nebo modemům DSL a dalším přepínačům. Špičkové přepínače mohou mít více než 50 portů a často jsou namontovány do racku.

Přepínače jsou pokročilejší než náboje a méně schopný než routery. Na rozdíl od rozbočovačů mohou přepínače omezit provoz do a z každého portu, takže každé zařízení připojené k přepínači má dostatečnou šířku pásma. Z tohoto důvodu si můžete přepínač představit jako „inteligentní rozbočovač“. Přepínače však neposkytují funkce brány firewall a protokolování, které směrovače poskytují. Směrovače lze často konfigurovat pomocí softwaru (obvykle přes webové rozhraní), zatímco přepínače fungují pouze tak, jak byl navržen hardware.

Termín „přepínač“ lze také použít k označení malé páčky nebo tlačítka na hardwaru počítače. A i když to nemá nic společného s počítači, „jízda na koni“ znamená jízdu vzad ve skateboardingu a snowboardingu.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici přepínače. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Switch, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici přepínače užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.