Domů : Technické termíny : Definice eSports

eSports

eSports (vyslovuje se jako „e-sport“) je obecný termín používaný k popisu videoherních soutěží. Stejně jako atletické sportovní události se hry eSports často hrají před živým publikem a mohou být vysílány přes internet Internet stejně.

eSports sahá až do 1980. let, kdy se herní turnaje odehrály v arkádách. V 1990. letech se staly populární hry na konzole a v hledištích a dalších velkých arénách se začaly konat soutěže o videohry. V roce 2000, kdy počítačové hry rostly v popularitě, PC eSporty se staly také populárnějšími. Za posledních několik let internet podpořil novou éru eSports, protože hráči nyní mohou soutěžit v herních soutěžích na dálku.

Zápas eSports se provádí podobně jako atletická sportovní událost. Hráči musí dodržovat určitá pravidla a rozhodčí hru rozhodčí. Sportscasters obvykle komentují hru a vysvětlují, co se děje v reálném čase. Zatímco hry eSports může vyprávět jeden komentátor, většinu velkých událostí eSports prezentují dva nebo více komentátorů najednou.

Vzestup eSportů přinesl velké množství profesionálních hráčů videoher (nebo „profesionálních hráčů“). Tito hráči pravidelně soutěží na profesionálních turnajích s peněžními cenami. Turnaje eSports jsou obvykle sponzorovány technologickými společnostmi, ale mohou také generovat příjmy prodejem živých vstupenek a online prohlížením předplatného.

eSports zahrnuje širokou škálu žánrů videoher. Populární v reálném čase Mezi strategické hry (RTS) patří StarCraft 2, Dota a League of Legends. Mezi běžné střílečky z pohledu první osoby patří Call of Duty: Modern Warfare a Half Life: Counter-Strike. V soutěžích eSports se navíc hraje několik konzolových her, včetně Guitar Hero, Halo 3 a Super Street Fighter IV.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici eSportů. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená eSports, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici eSportů užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.