Bytecode
Bytecode je program kód, který byl sestaven od Zdrojový kód do nízkoúrovňového kódu určeného pro software tlumočník. Může být spuštěn virtuálním strojem (například JVM) nebo dále zkompilovaný do strojového kódu, který je rozpoznán procesor.
Různé typy bytecode používají různé syntax, které lze načíst a spustit příslušným virtuálním strojem. Populárním příkladem je bajtový kód Java, ze kterého je kompilován Jáva zdrojový kód a lze jej spustit na Java Virtual Machine (JVM). Níže jsou uvedeny příklady Java bytecode instrukcí.
- nový (vytvořit nový objekt)
- aload_0 (reference zatížení)
- istore (obchod celé číslo hodnota)
- Ladd (přidat dlouhý hodnota)
- výměna (vyměnit dvě hodnoty)
- zpět (návratová hodnota z funkce)
I když je možné psát bytecode přímo, je to mnohem obtížnější než psát kód ve vyšším jazyce, jako je Java. Proto soubory bytecode, jako je Java .TŘÍDA soubory, jsou nejčastěji generovány ze zdrojového kódu pomocí kompilátoru, jako javac.
Bytecode vs montážní jazyk
Bytecode je podobný montážní jazyk v tom, že to není jazyk na vysoké úrovni, ale na rozdíl od strojového jazyka je stále poněkud čitelný. Oba lze považovat za „přechodné jazyky“, které spadají mezi zdrojový kód a strojový kód. Primární rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že bytecode je generován pro virtuální stroj (software), zatímco assembler je vytvořen pro a procesor (technické vybavení).