Domů : Podmínky softwaru : Definice kompilátoru

překladač

Kompilátor je softwarový program, který kompilace program Zdrojový kód soubory do spustitelného programu. Je zahrnut jako součást integrovaného vývojového prostředí IDE s většinou programovacích softwarových balíčků.

Kompilátor převezme soubory zdrojového kódu, které jsou napsány v jazyce vyšší úrovně, například C, ZÁKLADNÍnebo Jávaa zkompiluje kód do nízkoúrovňového jazyka, jako je strojový kód nebo montážní kód. Tento kód je vytvořen pro konkrétní typ procesoru, například Intel Pentium nebo PowerPC. Program pak může procesor rozpoznat a spustit z operační systém.

Poté, co kompilátor zkompiluje soubory zdrojového kódu do programu, program nelze upravit. Proto je třeba ve zdrojovém kódu provést jakékoli změny a program znovu zkompilovat. Naštěstí většina moderních překladačů dokáže zjistit, jaké změny byly provedeny, a stačí pouze znovu zkompilovat upravené soubory, což programátorům ušetří spoustu času. To může pomoci zkrátit 100 hodin pracovních týdnů programátorů před termíny projektů na přibližně 90.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici překladače. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená překladač, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici kompilátoru užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.