Domů : Bity a bajty : Definice bytu

Byte

Bajt je jednotka měření dat, která obsahuje osm bitůnebo série osmi nul a jedniček. Jeden bajt lze použít k reprezentaci 28 nebo 256 různých hodnot.

Bajt byl původně vytvořen pro uložení jednoho znak, protože 256 hodnot postačuje k reprezentaci všech malých a velkých písmen, čísel a symbolů v západních jazycích. Jelikož však některé jazyky mají více než 256 znaků, moderní Kódování znaků standardy, jako je UTF-16, použijte dva bajty nebo 16 bitů pro každý znak. Se dvěma bajty je možné představovat 216 nebo 65,536 XNUMX hodnot.

Zatímco bajt byl původně navržen k ukládání dat znaků, stal se základní měrnou jednotkou pro ukládání dat. Například a kilobyte obsahuje 1,000 XNUMX bytů. A megabajt obsahuje 1,000 1,000 x 1,000,000 XNUMX nebo XNUMX XNUMX XNUMX bajtů.

Malý prostý text soubor může obsahovat pouze několik bajtů dat. Mnozí však souborové systémy mít minimum shluk velikost 4 kB, což znamená každý soubor vyžaduje minimálně 4 KB místa na disku. Proto se bajty používají k měření konkrétních dat v souboru spíše než samotné soubory. Velké velikosti souborů lze měřit v megabajtech, zatímco kapacity pro ukládání dat se často měří v gigabajty or terabajty.

POZNÁMKA:Jedna kibibyte obsahuje 1,024 bajtů. Jeden mebibyte obsahuje 1,024 1,024 x 1,048,576 XNUMX nebo XNUMX XNUMX XNUMX bajtů.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Byte. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Byte, a je jedním z mnoha počítačových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Byte užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.