AVR
Zkratka pro „Audio / Video Receiver“. AVR, často nazývaný přijímač, je centrální směrování a zpracování složka v domácím kině. Může přijímat signály z připojených komponent a směrovat je do různých zařízení. AVR se také někdy označují jako „zesilovače“, protože jednou z jejich primárních funkcí je zesílení zvukového signálu před jeho odesláním do reproduktory.
V typickém nastavení domácího kina jsou všechna zařízení připojena k HDMI porty na zadní straně AVR. Zvuk je směrován do reproduktorů, jako je například prostorový systém Dolby 5.1 (pět reproduktorů plus jeden subwoofer). Video je obvykle výstup do televize. V moderním domácím kině může televize sloužit jako monitorovat protože zvuk je zpracován AVR a videem vstup je zpracováván kabelovým přijímačem, Apple TV nebo jiným zařízením. Chytré televize jsou výjimkou, protože jsou oběma vstupní zařízení (odesílání zvukových a obrazových dat do AVR) a výstupní zařízení (zobrazování videa z vestavěného aplikace nebo jiných zařízení.
Historie AVR
Časné přijímače nebyly nazývány AVR, protože zpracovávaly pouze zvukové signály. Vstupy a výstupy byly především analogový, s výjimkou a optický zvukové připojení, například a Toslink nebo S / PDIF přístav. Nakonec byly postaveny přijímače pro směrování video signálů i zvuku.
As digitální zařízení se staly běžnějšími, přijímače začaly sloužit primárnější roli jako centrální digitální ovladač systému domácího kina. Protože HDMI umožňuje obousměrnou komunikaci, mohou nyní zařízení navzájem komunikovat. Například AVR může říct televizi, aby se zapnula nebo vypnula, a TV může říct AVR, aby změnila hlasitost.
Moderní AVR
Moderní AVR jsou mnohem funkčnější než starší přijímače, které jednoduše zesilují signály z rádiových přenosů, zvukových pásek a CD hráči. Nyní slouží jako řídící středisko pro většinu domácích kin. Mnoho AVR také podporuje bezdrátový technologie jako Wi-Fi a Bluetooth, což vám umožňuje bezdrátově streamovat hudbu do reproduktorů připojených k přijímači.