Domů : Technické termíny : Definice vstupu

Vstup

Kdykoli zadáte data do počítače, označuje se to jako vstup. Může to být text napsaný v dokumentu textového editoru, klíčová slova zadaná do vyhledávacího pole vyhledávače nebo data zadaná do tabulkový procesor. Zadávání může být něco tak jednoduchého, jako je pohyb myši nebo kliknutí na tlačítko myši, nebo to může být stejně složité jako skenování dokumentu nebo stahování fotografií z digitálního fotoaparátu.

Za vstupní zařízení se považují zařízení, jako je klávesnice, myš, skener a dokonce i digitální fotoaparát. Důvodem je, že umožňují uživateli zadávat data do počítače (ano, slovo „vstup“ lze také použít jako sloveso). Zatímco vstup obecně pochází od lidí, počítače mohou také přijímat vstupy z jiných zdrojů. Patří mezi ně zvuková a obrazová zařízení, která zaznamenávají filmy a zvuk, mediální disky, které instalují software, a dokonce i internet, který se používá ke stahování souborů a přijímání dat, jako jsou e-maily nebo rychlé zprávy.

Opak vstupu je výstup, což počítač vyrábí na základě vstupu uživatele. Vstupní a výstupní zařízení se souhrnně označují jako Vstup / výstup zařízení.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici vstupu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Input znamená, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici vstupu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.