Domů : Hardwarové podmínky : Definice vstupního zařízení

Vstupní zařízení

Vstupním zařízením je jakékoli zařízení, které poskytuje vstup do počítače. Existuje několik desítek možných vstupních zařízení, ale dvě nejběžnější jsou a klávesnice a myš. Každá klávesa, kterou stisknete na klávesnici, a každý pohyb nebo kliknutí provedené myší odešle konkrétní vstupní signál do počítače. Tyto příkazy umožňují otevírat programy, psát zprávy, přetahovat objekty a provádět v počítači mnoho dalších funkcí.

Protože úkolem počítače je především zpracovávat vstup, jsou počítače bez vstupních zařízení docela zbytečné. Jen si představte, kolik zábavy byste si užívali s počítačem bez klávesnice nebo myši. Ne moc. Proto jsou vstupní zařízení důležitou součástí každého počítačového systému.

Zatímco většina počítačů je vybavena klávesnicí a myší, k odesílání informací do počítače lze použít i jiná vstupní zařízení. Některé příklady zahrnují joysticky, MIDI klávesnice, mikrofony, skenery, digitální fotoaparáty, webcams, čtečky karet, skenery UPC a vědecká měřicí zařízení. Všechna tato zařízení odesílají informace do počítače, a proto jsou kategorizována jako vstupní zařízení. Periferní zařízení že se volají výstupní data z počítače výstupní zařízení.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici vstupního zařízení. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená vstupní zařízení, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici vstupního zařízení užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.