Domů : Podmínky internetu : Definice ASP

ASP

ASP má v souboru dva různé významy IT svět: 1) Poskytovatel aplikačních služeb a 2) Stránka aktivního serveru.

1) Poskytovatel aplikačních služeb

Poskytovatel aplikačních služeb je společnost nebo organizace, která poskytuje software aplikace zákazníkům přes internet Internet. Tyto internetové aplikace jsou také známé jako „software jako služba“ (SaaS) a jsou často k dispozici na základě předplatného. To znamená, že klienti ASP často platí měsíční poplatek za používání softwaru, místo aby si kupovali tradiční softwarovou licenci. K některým aplikacím SaaS lze přistupovat prostřednictvím a webový prohlížeč, zatímco jiné fungují na základě proprietárního zabezpečení přístav.

2) Stránka aktivního serveru

Stránka aktivního serveru, běžně nazývaná „stránka ASP“, je webové stránky které mohou obsahovat skripty stejně jako standard HTML. Skripty jsou zpracovávány pomocí ASP tlumočník na Webový server pokaždé, když návštěvník stránku navštíví. Protože obsah stránky ASP lze generovat za běhu, stránky ASP se běžně používají k vytváření dynamické webové stránky.

ASP je podobné jako u jiných skriptovacích platforem PHP a JSP, ale podporuje více programovacích jazyků. Zatímco výchozí jazyk ASP je VBScript, stránky ASP mohou zahrnovat i další programovací jazyky, například C # a JavaScript. Alternativní jazyky však musí být definovány před kódem skriptu pomocí následující deklarace:

<%@ Page Language="C#"%>

Stránky ASP jsou součástí ASP.NET rámec webových aplikací vyvinutý společností Microsoft. Stránky ASP se proto nejčastěji nacházejí na webových serverech se systémem Windows, na kterých běží Microsoft Internet Information Services nebo IIS. Můžete zjistit, zda ve svém prohlížeči přistupujete ke stránce ASP, pokud URL má příponu „.asp“ nebo „.aspx“.

Přípony souborů: .ASP, .ASPX

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici ASP. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená ASP, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici ASP užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.