Domů : Podmínky internetu : Definice webové stránky

Webová stránka

Webové stránky tvoří webovou síť. Tyto dokumenty jsou psány v HTML (hypertextový značkovací jazyk) a jsou přeloženy vaším webovým prohlížečem. Webové stránky mohou být statické nebo dynamické. Statické stránky zobrazují při každém zobrazení stejný obsah. Dynamické stránky mají obsah, který se může změnit při každém přístupu. Tyto stránky jsou obvykle psány ve skriptovacích jazycích, jako jsou PHP, Perl, ASP nebo JSP. Skripty na stránkách spouštějí funkce na serveru, které vracejí věci jako datum a čas a informace o databázi. Všechny informace jsou vráceny jako HTML kód, takže když se stránka dostane do vašeho prohlížeče, vše, co prohlížeč musí udělat, je přeložit HTML.

Upozorňujeme, že webová stránka není to samé jako web. Web je kolekce stránek. Webová stránka je samostatný dokument HTML. To je dobré rozlišovat, protože většina techniků má malou toleranci k lidem, kteří tyto dva výrazy kombinují.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici webové stránky. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená webová stránka, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici webové stránky užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.