Domů : Podmínky softwaru : Definice skriptu

Scénář

Počítačový skript je seznam příkazů, které jsou prováděny určitým programem nebo skriptovacím strojem. Skripty lze použít k automatizaci procesů v místním počítači nebo ke generování webových stránek na webu. Například skripty DOS a skripty VB lze použít ke spuštění procesů na počítačích se systémem Windows, zatímco skripty AppleScript mohou automatizovat úkoly v počítačích Macintosh. ASP, JSP, a PHP skripty se často spouštějí na webových serverech za účelem generování obsahu dynamické webové stránky.

Skriptové soubory jsou obvykle jen textové dokumenty, které obsahují pokyny napsané v určitém skriptovacím jazyce. To znamená, že většinu skriptů lze otevírat a upravovat pomocí základního textového editoru. Při otevření příslušným skriptovacím modulem se však provedou příkazy ve skriptu. Například skripty VB (Visual Basic) se spustí po poklepání pomocí vestavěné podpory skriptů VB systému Windows. Protože skripty VB mohou přistupovat a upravovat místní soubory, nikdy byste neměli spouštět skripty VB, které obdržíte jako neznámou přílohu e-mailu.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici skriptu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Script znamená, a je jedním z mnoha softwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici skriptu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.