Domů : Podmínky internetu : Definice JSP

JSP

Zkratka pro „Java Server Page“. Tento standard byl vyvinut společností Sun Microsystems jako alternativa k aktivní stránce serveru Microsoftu (ASP) technika. Stránky JSP jsou podobné stránkám ASP v tom, že jsou kompilovány na serveru, nikoli ve webovém prohlížeči uživatele. Koneckonců, nenazývají je „serverovými stránkami“ pro nic za nic. JSP je však založen na jazyce Java, zatímco ASP je založen na jazyce Visual Basic. Stránky JSP jsou užitečné pro vytváření dynamických webových stránek a pro přístup k informacím o databázi na webovém serveru. Ačkoli stránky JSP mohou mít prostředí Java proložené HTML, veškerý kód Java je analyzován na serveru. Jakmile se tedy stránka dostane do prohlížeče, je to pouze HTML. JavaScript je naproti tomu obvykle analyzován webovým prohlížečem, nikoli webovým serverem.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici JSP. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co JSP znamená, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici JSP užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.