Domů : Podmínky internetu : Definice ASP.NET

ASP.NET

ASP.NET je sada nástrojů pro vývoj webu nabízených společností Microsoft. Programy jako Visual Studio .NET a Visual Web Developer umožňují webovým vývojářům vytvářet dynamické weby pomocí vizuálního rozhraní. Programátoři samozřejmě mohou psát vlastní kód a skripty a začlenit jej také do webových stránek ASP.NET. Ačkoli to bylo často považováno za nástupce společnosti Microsoft ASP programovací technologie, ASP.NET také podporuje Visual Basic.NET, JScript .NET a open-source jazyky jako Python a Perl.

Technologie ASP.NET je postavena na rozhraní .NET, které poskytuje rozhraní aplikačního programu (API) pro softwarové programátory. Vývojové nástroje .NET lze použít k vytváření aplikací pro operační systém Windows i web. Programy jako Visual Studio .NET poskytují vývojářům vizuální rozhraní pro vytváření jejich aplikací, což z .NET dělá rozumnou volbu i pro návrh webových rozhraní.

Aby web ASP.NET fungoval správně, musí být publikován na webový server, který podporuje aplikace ASP.NET. Webový server Microsoft Internet Information Services (IIS) je zdaleka nejběžnější platformou pro webové stránky ASP.NET. I když pro systémy založené na Linuxu jsou k dispozici některé možnosti open-source, tyto alternativy často poskytují méně než plnou podporu pro aplikace ASP.NET.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici technologie ASP.NET. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená ASP.NET, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici ASP.NET užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.