Domů : Podmínky internetu : Definice PHP

PHP

Zkratka pro „Hypertextový předzpracovatel“. (Pokud chápete, co to znamená, jedná se o rekurzivní zkratku.) PHP je webový skriptovací jazyk zabudovaný do HTML. To znamená, že kód PHP lze vložit do HTML webové stránky. Když Stránka PHP je přístupný, kód PHP je přečten nebo „analyzován“ serverem, na kterém je stránka umístěna. Výstup z funkcí PHP na stránce se obvykle vrací jako HTML kód, který může číst prohlížeč. Protože se kód PHP před načtením stránky transformuje do HTML, uživatelé nemohou na stránce zobrazit kód PHP. Díky tomu jsou stránky PHP dostatečně zabezpečené pro přístup k databázím a dalším zabezpečeným informacím.

Mnoho syntaxe PHP je vypůjčeno z jiných jazyků, jako jsou C, Java a Perl. PHP však má také řadu jedinečných funkcí a specifických funkcí. Cílem jazyka je umožnit webovým vývojářům rychle a snadno psát dynamicky generované stránky. PHP je také skvělé pro vytváření databázových webů. Pokud se chcete dozvědět více o PHP, oficiální stránka je PHP.net.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici PHP. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená PHP, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici PHP užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.