Domů : Podmínky internetu : Definice ISDN

ISDN

Zkratka pro „Digitální síť integrovaných služeb“. ISDN je telekomunikací technologie, která umožňuje přenos digitální data přes standardní telefonní linky. Lze jej použít pro hlasové hovory i pro datové přenosy.

První standard ISDN byl definován v roce 1988 organizací CCITT, kterou je nyní ITU-T (Mezinárodní telegrafní a telefonní poradní výbor). Avšak až v 1990. letech se služba široce využívala. Od zavedení ISDN bylo standardizováno několik variant, včetně následujících:

  • Basic Rate Interface (BRI) - podporuje dva 64 kb / s nosné kanály (nebo kanály B) pro a rychlost přenosu dat 128 kbps.
  • Rozhraní primární rychlosti (PRI) - podporuje 30 kanálů B a dva další kanály v jednom připojení E1 a poskytuje rychlost přenosu dat 2,048 XNUMX kb / s.
  • Vždy na dynamickém ISDN (AODI) - konzistentní připojení ISDN, které používá X.25 protokol a podporuje rychlost až 2 Mbps.

ISDN byla běžná špičková internetová služba v 1990. letech a počátkem roku 2000 a byla nabízena mnoha ISP jako rychlejší alternativa k dial-up Přístup na internet. Mnoho podniků a organizací používalo službu ISDN jak pro přístup k internetu, tak pro síťová připojení mezi místy. V polovině 2000s, DSL a kabel servis začal nahrazovat připojení ISDN kvůli jejich vyšší rychlosti a nižším nákladům. Dnes se ISDN stále používá v některých síťových připojeních, ale zřídka se používá pro přístup k internetu.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici ISDN. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená ISDN, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici ISDN užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.