Domů : Technické termíny : Definice ISO

ISO

Zkratka pro „Mezinárodní organizace pro normalizaci“. Ano, technicky by zkratka měla být „IOFS“, ale myslím, že ISO zní lépe. ISO spolupracuje s normalizačními instituty z více než 150 zemí na vývoji technologických a produktových standardů. Tyto standardy vedou k efektivnějšímu, bezpečnějšímu a čistšímu vývoji produktů. Vede také ke standardizovanějším výrobkům pro spotřebitele.

ISO je důležité pro počítačový průmysl, protože organizace standardizuje mnoho technologií používaných hardwarem a softwarem vašeho počítače. Například norma ISO 9660 definuje souborový systém, který používá CD-ROM média. CD naformátovaná pomocí tohoto standardu lze použít na jakémkoli operační systém který podporuje standard ISO 9660, včetně systémů Windows, Mac a Unix.

ISO je podobné jako ISO IEEE, ale provádí mnohem širší škálu standardizací. Další informace o Mezinárodní organizaci pro normalizaci naleznete na webu Domovská stránka ISO.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici ISO. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená ISO, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici ISO užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.