Domů : Technické termíny : Telekomunikační definice

Telekomunikace

Telekomunikace nebo telekomunikace je přenos signálů na velké vzdálenosti. Začalo to vynálezem telegrafu v roce 1837, po kterém následoval telefon v roce 1876. Rozhlasové vysílání začalo koncem 1800. století a první televizní vysílání začalo počátkem 1900. století. Dnes mezi populární formy telekomunikací patří Internet a mobilní telefonní sítě.

Byly použity časné telekomunikační přenosy analogový signály, které byly přenášeny přes měděné dráty. Dnes telefonní a kabelové společnosti stále používají stejné linky, ačkoli většina přenosů je nyní digitální. Z tohoto důvodu se většina nových telekomunikačních kabelů provádí pomocí kabelů, které jsou optimalizovány pro digitální komunikaci, například kabely z optických vláken a digitální telefonní linky.

Protože analogová i digitální komunikace je založena na elektrických signálech, jsou přenášená data přijímána téměř okamžitě, bez ohledu na vzdálenost. To umožňuje lidem rychle komunikovat s ostatními přes ulici nebo po celém světě. Takže ať už sledujete televizi, posíláte e-mail spolupracovníkovi nebo telefonováním s kamarádem, můžete poděkovat telekomunikacím, že to umožnily.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici telekomunikací. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená telekomunikace, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto telekomunikační definici užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.