Domů : Podmínky softwaru : Vložit definici

Pasta

Vložit je příkaz, který umožňuje vkládání datum z schránky do aplikace. Chcete-li použít příkaz Vložit, musíte nejprve použít buď Zkopírujte or Snížit příkaz pro uložení dat do schránky. Jakmile schránka obsahuje data, můžete uložená data vložit do libovolného podpůrného programu.

Příkaz Vložit se nejčastěji používá ke kopírování textu z jedné oblasti do druhé. Můžete například zkopírovat odstavec z textu dokument a vložte jej do e-mailové zprávy. Můžete také zkopírovat a URL z e-mailové zprávy a vložte jej do složky adresní řádek webového prohlížeče. Při vkládání formátovaného textu nabízejí některé programy „Vložit jinak"příkaz, který vám umožňuje vybrat, jaké formátování se má při vkládání textu zachovat. Jiné programy obsahují"Vložit a porovnat styl"příkaz, který odpovídá formátování okolního textu.

Vložit lze také použít k vytvoření kopií obrázků, videoklipů, zvukových stop a dalších dat. Například program pro úpravu obrázků vám umožní vložit digitální fotografii na plátno. Program pro produkci zvuku vám umožní zkopírovat čtyři míry zvukové stopy a poté ji několikrát vložit a vytvořit tak smyčku. Přestože příkaz Vložit podporuje mnoho typů dat, bude fungovat pouze v případě, že aplikace podporuje data uložená do schránky. Například nemůžete vložit obrazová data do zvukového produkčního programu nebo zvuková data do programu pro úpravu obrázků.

Příkaz Vložit se obvykle nachází v programu editovat Jídelní lístek. Data můžete vložit výběrem Upravit → Vložit nebo pomocí Klávesové zkratky „Control + V“ (Windows) nebo „Command + V“ (Mac). Data budou vložena kdekoli kurzor se nachází v dokumentu. Pokud jste vybrali část dokumentu, příkaz Vložit obvykle nahradí vybraná data obsahem schránky.

POZNÁMKA: Příkaz Vložit lze použít pouze k vložení dat do upravitelného dokumentu. Proto pokud se pokusíte vložit data do dokumentu jen pro čtení, jako je webová stránka nebo e-mailová zpráva ve vašem Doručená pošta, příkaz Vložit nebude fungovat.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Vložit. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Paste znamená, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Vložit užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.