Domů : Hardwarové podmínky : Definice inkoustového tisku

Inkoustová

Inkoustové tiskárny jsou nejběžnějším typem spotřebních tiskáren. Inkoustová technologie funguje tak, že se na list papíru nastříkají velmi jemné kapky inkoustu. Tyto kapičky jsou „ionizované“, což umožňuje jejich směrování magnetickými deskami v dráze inkoustu. Při průchodu papíru tiskárnou se tisková hlava pohybuje sem a tam a na stránku nastříká tisíce těchto malých kapiček.

Zatímco inkoustovým tiskárnám dříve chyběla kvalita a rychlost laserových tiskáren, staly se téměř tak rychlými jako laserové tiskárny a některé dokonce mohou vytvářet obrázky vyšší kvality. I nízkorozpočtové inkoustové tiskárny nyní mohou tisknout fotografie ve vysokém rozlišení. Úžasné je, že jak se zlepšila kvalita inkoustových tiskáren, ceny nadále klesaly. Pro většinu lidí však několikanásobné doplnění inkoustových kazet často stojí více než tiskárna.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici inkoustu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Inkjet, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Inkjet užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.