Domů : Technické termíny : Definice DPI

DPI

Zkratka „Dots Per Inch“. DPI se používá k měření řešení obrazu na obrazovce i v tisku. Jak název napovídá, DPI měří, kolik bodů se vejde do lineárního palce. Čím vyšší je DPI, tím více detailů lze na obrázku zobrazit.

Je třeba poznamenat, že DPI je ne bodů na čtvereční palec. Protože tiskárna s rozlišením 600 dpi dokáže tisknout 600 bodů vodorovně i svisle na palec, ve skutečnosti vytiskne 360,000 ​​600 (600 x XNUMX) bodů na čtvereční palec.

Protože většina monitorů má nativní rozlišení 72 nebo 96 pixelů na palec, nemohou zobrazit obrázek 300 dpi ve skutečné velikosti. Místo toho při 100% zobrazení bude obrázek vypadat mnohem větší než u verze pro tisk, protože pixely na obrazovce zabírají více místa než tečky na papíře.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici DPI. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená DPI, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici DPI užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.