Domů : Technické termíny : Definice přihlášení

Přihlášení

Přihlášení je sada přihlašovacích údajů používaných k ověření uživatele. Nejčastěji se jedná o a uživatelské jméno a heslo. Přihlášení však může obsahovat i další informace, například číslo PIN, Přístupový kódnebo přístupová fráze. Některá přihlášení vyžadují a biometrické identifikátor, například otisk prstu nebo sken sítnice.

Přihlašovací údaje používá Webové stránky, počítač aplikacea mobilní aplikace. Jedná se o bezpečnostní opatření určené k zabránění neoprávněnému přístupu k důvěrným informacím datum. Pokud přihlášení selže (tj. Kombinace uživatelského jména a hesla neodpovídá uživatelskému účtu), je uživateli zakázán přístup. Mnoho systémů blokuje uživatelům dokonce pokus o přihlášení po několika neúspěšných pokusech o přihlášení.

Mezi příklady přihlášení patří:

  • Operační systém přihlášení - systémy Windows a Mac lze nakonfigurovat tak, aby vyžadovaly přihlášení, aby bylo možné počítač používat po zapnutí nebo probuzení z režimu spánku. Může být také vyžadováno přihlášení instalovat software nebo upravit systémové soubory.
  • Přihlášení na web - Webmail rozhraní, finanční weby a mnoho dalších webů vyžadují pro přístup k informacím o účtu uživatelské jméno a heslo.
  • Přihlášení do App Storu - App Story jako Google Play a Apple App Store vyžadují přihlášení, aby bylo možné stáhnout mobilní aplikace, hudbu a další soubory.
  • FTP přihlášení - programy pro přenos souborů často vyžadují přihlášení, aby mohli procházet, odesílat a přijímat soubory ze serveru FTP.
  • router přihlášení - Drátové a bezdrátové směrovače k ​​úpravě nastavení obvykle vyžadují přihlášení správce.

Na základní úrovni umožňují přihlášení uživatelské účty. Většina systémů vyžaduje jedinečná uživatelská jména, což zajišťuje, že přihlašování každého uživatele je jiné. Na pokročilejší úrovni poskytují přihlášení vrstvu zabezpečení mezi nezabezpečenou a zabezpečenou aktivitou. Jakmile se uživatel například přihlásí na zabezpečený web, jsou obvykle všechny datové přenosy šifrované. To zabrání jiným systémům prohlížet nebo zaznamenávat data přenesená ze serveru.

POZNÁMKA: Přihlášení je technicky podstatné jméno, ne sloveso. Zadání uživatelského jména a hesla znamená „přihlásit se“, „přihlásit se“ nebo „přihlásit se" (dvě slova).

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici přihlášení. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená přihlášení, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici přihlášení užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.