Domů : Technické termíny : Definice přihlášení

Přihlášení

Sloveso "přihlásit" označuje proces přístupu k zabezpečenému počítačovému systému nebo webová stránka. Když se přihlásíte do systému, uvedete „přihlásit se"informace, které vás autentizují jako uživatele. Tyto informace obvykle zahrnují uživatelské jméno a heslo, i když některá přihlášení vyžadují další informace, například číslo PIN nebo správnou odpověď na bezpečnostní otázku.

Většina počítačových systémů může být nakonfigurována tak, aby vyžadovala přihlášení uživatelů před přístupem do systému. Například systémy Mac a Windows lze nastavit tak, aby vyžadovali, aby všichni uživatelé zadali uživatelské jméno a heslo při každém restartu nebo probuzení počítače z režimu spánku. Podobně, když přistupujete ke vzdálenému systému prostřednictvím a vzdálený přístup or FTP připojení, budete možná vyzváni k přihlášení do systému.

Když si vytvoříte účet na zabezpečeném webu, obvykle se musíte přihlásit k webu pokaždé, když chcete získat přístup k informacím o vašem účtu. Mezi příklady patří weby online bankovnictví, social networking weby jako Facebook a LinkedIn, online webová fóra a řada dalších webů. Jakýkoli web, který vám umožní vytvořit jedinečný uživatelský účet, bude vyžadovat přihlášení, abyste získali přístup k vašim osobním údajům. Jediný případ, kdy se možná nebudete muset přihlásit na jeden z těchto webů, je, pokud byly vaše přihlašovací údaje uloženy v a sušenka pomocí webového prohlížeče.

POZNÁMKA: I když výrazy „přihlášení“ a „přihlášení“ znějí podobně, mají samostatný význam. „Přihlášení“ je sloveso, které odkazuje na proces přístupu k zabezpečenému systému. „Přihlášení“ je podstatné jméno, které odkazuje na přihlašovací údaje uživatele, jako je kombinace uživatelského jména a hesla. Fráze „přihlásit se“ (dvě slova) je však přijatelnou alternativou slova „přihlásit se“ a tyto dva výrazy lze použít jako synonyma.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici přihlášení. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená přihlášení, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici přihlášení jako užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.