Domů : Technické termíny : Definice přístupové fráze

Přístupové heslo

Přístupová fráze je šňůra obsahující více slov, která se používají k ověření uživatele v počítačovém systému. Může být použit v kombinaci s a uživatelské jméno vytvořit přihlásit se nebo může být vyžadováno samostatně pro další autentizaci.

Slova heslo a přístupová fráze se někdy používají jako synonyma, ale mají různé významy. Podle definice musí přístupová fráze obsahovat frázi, která obsahuje více slov, zatímco heslo může mít pouze minimální délku šest nebo osm znaků. Pro přístupovou frázi neexistuje žádná univerzální požadovaná délka, ale typická přístupová fráze má délku 20 až 30 znaků.

Protože přístupová fráze jsou obvykle delší než hesla, jsou obecně bezpečnější. Mohou však být méně bezpečné, pokud se v přístupové frázi použijí běžné fráze. Mezi příklady nejistých frází patří texty písní, běžné výroky a známé citace. Silné přístupové fráze zahrnují řetězce, které nejsou slovníkovými slovy a obsahují speciální znaky, jako jsou ampersandy, čárky a tečky. Dobrá přístupová fráze by měla být jedinečná, ale měla by být snadno zapamatovatelná.

POZNÁMKA: Dokud systém neomezuje délku vašeho hesla, můžete místo hesla použít přístupovou frázi.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici přístupového hesla. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Passphrase znamená, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici přístupové fráze užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.