Domů : Technické termíny : Definice hesla

Heslo

Heslo je řetězec znaků používaný k ověření uživatele v počítačovém systému. Například můžete mít v počítači účet, který vyžaduje přihlášení. K úspěšnému přístupu k účtu musíte zadat platný uživatelské jméno a heslo. Tato kombinace se často označuje jako a přihlásit se. Zatímco uživatelská jména jsou obecně veřejné informace, hesla jsou soukromá pro každého uživatele.

Většina hesel se skládá z několika znaků, které mohou obvykle obsahovat písmena, číslice a většinu symbolů, ale ne mezery. I když je dobré zvolit si heslo, které si snadno zapamatujete, neměli byste ho dělat tak jednoduchým, aby ho ostatní mohli uhodnout. Nejbezpečnější hesla používají kombinaci písmen a číslic a neobsahují skutečná slova.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici hesla. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená heslo, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici hesla užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.