Domů : Technické termíny : Definice uživatelského jména

Uživatelské jméno

Uživatelské jméno je jméno, které jednoznačně identifikuje někoho v počítačovém systému. Například může být počítač nastaven na více účtů s různými uživatelskými jmény pro každý účet. Mnoho webů umožňuje uživatelům zvolit si uživatelské jméno, aby si mohli přizpůsobit svá nastavení nebo nastavit online účet. Vaše banka vám například může umožnit zvolit si uživatelské jméno pro přístup k vašim bankovním informacím. Možná budete muset zvolit uživatelské jméno, abyste mohli posílat zprávy do určité nástěnky na webu. E-mailové služby, jako je Hotmail, vyžadují, aby si uživatelé mohli používat uživatelské jméno.

Uživatelské jméno je téměř vždy spárováno s a heslo. Tato kombinace uživatelského jména a hesla se označuje jako přihlásit se, a je často vyžadováno, aby se uživatelé přihlašovali na webové stránky. Chcete-li například získat přístup k e-mailu prostřednictvím webu, musíte zadat své uživatelské jméno a heslo. Jakmile se přihlásíte, může se na obrazovce objevit vaše uživatelské jméno, ale vaše heslo je utajeno. Když své heslo ponechají v soukromí, mohou lidé vytvářet zabezpečené účty pro různé weby. Většina uživatelských jmen může obsahovat písmena a číslice, ale bez mezer. Když vyberete uživatelské jméno pro e-mailový účet, část před znakem „@“ je vaše uživatelské jméno.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici uživatelského jména. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená uživatelské jméno, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici uživatelského jména užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.