Domů : Podmínky internetu : Definice živého přenosu

Živé přenosy

Živé vysílání je typ streaming ve kterém je zvuk nebo video vysíláno živě přes internet Internet. Médium se přenáší, zatímco je zaznamenáno, což divákům umožňuje sledovat nebo poslouchat v reálném čase.

Většina živých přenosů se dodává prostřednictvím multicasting. Na rozdíl od televizního vysílání multicast přenáší média pouze uživatelům, kteří se rozhodnou sledovat nebo poslouchat stream. Více uživatelů se může „naladit“ na jeden stream, což poskytuje efektivní způsob přenosu zvuku nebo videa na několik míst najednou.

Živé přenosové platformy

Škubnutí je populární platforma pro živé vysílání, kterou hráči používají hlavně k přímému přenosu svých her přes internet. Je to také živé vysílání eSports Události. Osobní streamovací platformy, jako například periskop a Facebook Živé umožnit uživatelům přímý přenos videa z jejich smartphony. YouTube Živé umožňuje Youtube uživatelé mohou sdílet videa v reálném čase prostřednictvím živého přenosu.

Streamování vs živé vysílání

Pojmy „streamování“ a „živé vysílání“ se často používají zaměnitelně, ale mají různé významy. Streamování přináší média přes internet, která lze přehrávat, i když je staženo. Živý přenos je specifický typ streamování, který je vysílán současně se záznamem.

Snadný způsob, jak zkontrolovat, zda sledujete přímý přenos, je zjistit, zda má video definovanou délku. Pokud video nemá žádný konec a nemůžete ve videu přeskočit, s největší pravděpodobností sledujete živý přenos. Většina živých přenosů také někde v rozhraní zobrazuje indikátor „Živé“. U dříve zaznamenaných videí však může být na videu překryta ikona „Živé“, což může být zavádějící.

POZNÁMKA: Většina platforem pro živé vysílání poskytuje vedle videa také rozhraní pro živý chat. Tato funkce umožňuje uživatelům sledujícím video komentovat nebo reagovat na video v reálném čase.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici živého přenosu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená živé vysílání, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici živého přenosu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.