Domů : Podmínky internetu : Definice YouTube

Youtube

YouTube je služba sdílení videa, která uživatelům umožňuje sledovat videa zveřejněná jinými uživateli a nahrát vlastní videa. Služba byla spuštěna jako nezávislý web v roce 2005 a získala ji Google v roce 2006. Videa nahraná na YouTube se mohou objevit na webu Web YouTube a lze je také zveřejnit na jiných webových stránkách, i když jsou soubory hostovány na serveru YouTube.

Slogan webu YouTube zní „Vysílejte sami“. To znamená, že služba YouTube je určena především pro běžné lidi, kteří chtějí publikovat videa, která vytvořili. Zatímco několik společností a organizací také používá YouTube k propagaci svého podnikání, naprostá většina videí YouTube je vytvářena a nahrávána amatéry.

Videa z YouTube zveřejňují lidé z celého světa ze všech typů pozadí. Proto je na YouTube k dispozici široká škála videí. Některé příklady zahrnují amatérské filmy, domácí hudební videa, sportovní trháky a další vtipné události zachycené na videu. Lidé také používají YouTube k zveřejňování instruktážních videí, například podrobné počítačové pomoci, průvodců pro kutily a dalších videí s návody. Protože Google nabízí sdílení výnosů pro kliknutí na reklamu generovaní na stránkách videa, někteří uživatelé dokázali z YouTube udělat ziskový podnik.

Zatímco YouTube může sloužit obchodní platformě, většina lidí YouTube jednoduše navštěvuje pro zábavu. Jelikož tolik lidí nosí digitální fotoaparáty nebo mobilní telefony se schopností záznamu videa, je nyní na video zachyceno více událostí než kdykoli předtím. I když to vytvořilo bohatou sbírku zábavných videí, znamená to také, že by si lidé měli být vědomi toho, že cokoli, co dělají na veřejnosti, může být na videu zachyceno. A pokud je něco zaznamenáno na video, mohlo by to skončit na YouTube, aby to viděl celý svět.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici YouTube. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená YouTube, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici YouTube užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.