Domů : Podmínky internetu : Definice LISTERVu

LISTERV

LISTERV je seznam adresátů program který byl populární v raných dobách Internet. Byl vyvinut Ericem Thomasem v roce 1985, ale nebyl široce vydán, dokud neprovedl několik revizí, aby distribuce zpráv byla efektivnější. Program „Revidovaný LISTERV“ byl vydán v červnu 1986. Brzy se stal standardním nástrojem pro seznam adresátů pro BITNET, síť amerických univerzit.

Jednoduchost a automatizace byly hlavními důvody, proč společnost LISTERV rostla v popularitě. Funguje například standardně e-mail, což znamená, že nepotřebujete nic zvláštního software používat službu. Umožňuje vám přihlásit se k odběru a odhlásit se zasláním správného e-mailu emailová adresa. Jakmile se přihlásíte k odběru seznamu LISTERV, můžete odesílat zprávy všem ostatním členům a přijímat zprávy od všech, kteří se do seznamu přihlásili. Předplatné a distribuce zpráv jsou zpracovávány automaticky programem LISTERV.

Společnost LISTERV poskytla efektivní médium pro skupinové diskuse před lety sociální média byl k dispozici. Ale jak se vyvíjel e-mail, vyvíjel se i seznam adresátů. Za ta léta nahradil LISTERV komplexnější systémy hromadné pošty. Přesto několik univerzit stále udržuje LISTERV servery, z nichž mnohé mají desítky tisíc předplatitelů.

POZNÁMKA: „LISTERV“ se někdy používá jako synonymum pro „seznam adresátů“, ale nejedná se o totéž. LISTERV je program, který poskytuje funkce automatizovaného seznamu adresátů. Kromě LISTERVu je k dispozici také mnoho dalších programů a služeb konference.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici LISTERVU. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená LISTERV a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici LISTERVU užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.