Domů : Technické termíny : Definice Vyrovnávání zatížení

Vyrovnávání zatížení

Počítač sítě jsou složité systémy, často směrující stovky, tisíce nebo dokonce miliony dat pakety každou sekundu. Proto, aby sítě mohly zpracovávat velké množství dat, je důležité, aby byla data směrována efektivně. Například pokud je jich deset routery v rámci sítě a dva z nich dělají 95% práce, síť nefunguje příliš efektivně. Síť by fungovala mnohem rychleji, kdyby každý směrovač zpracovával přibližně 10% provozu. Podobně, pokud web získá každou sekundu tisíce přístupů, je efektivnější rozdělit provoz mezi více webových serverů, než se spoléhat na jediný server, který zvládne úplné načtení.

Vyrovnávání zatížení pomáhá zefektivňovat sítě. Distribuuje zpracování a provoz rovnoměrně po síti a zajišťuje, že žádné jedno zařízení není zahlceno. Webové servery, jako v předchozím příkladu, často používají vyrovnávání zatížení k rovnoměrnému rozdělení přenosového zatížení mezi několik různých serverů. To jim umožňuje využívat dostupné Šířka pásma efektivněji, a proto poskytuje rychlejší přístup k webům, které hostují.

Ať už se vyrovnávání zatížení provádí v místní síti nebo na velkém webovém serveru, vyžaduje hardware nebo software, který rozděluje příchozí provoz mezi dostupné servery. Sítě, které přijímají velké množství provozu, mohou mít dokonce jeden nebo více serverů určených k vyrovnávání zátěže mezi ostatními servery a zařízeními v síti. Tyto servery se často nazývají (nepřekvapivě) nástroje pro vyrovnávání zatížení.

Klastrynebo více počítačů, které spolupracují, také používají rozložení zátěže k rozložení úloh zpracování mezi dostupné systémy.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Vyrovnávání zatížení. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Vyrovnávání zatížení a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Vyrovnávání zatížení užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.