Domů : Hardwarové podmínky : Definice jednotky Flash

Flash disk

Jednotky Flash mají mnoho názvů - jednotky skoků, jednotky palce, jednotky pera a jednotky USB klíčenky. Bez ohledu na to, jak jim říkáte, všechny odkazují na stejnou věc, což jsou malé údaje paměťové zařízení že použití flash paměť a má vestavěný USB spojení.

Jednotky Flash obvykle nemají délku větší než dva až tři palce a šířku menší než jeden palec. Jejich velikost a tvar mohou připomínat palec nebo malé pero (odtud pochází i názvy „pohon na palec“ a „pohon na pero“). Flash disky jsou také velmi tenké, často mají hloubku menší než centimetr. Díky svému malému provedení jsou vysoce přenosné a snadno se vejdou do kapsy nebo na klíčenku (odtud název „klíčenka“).

Brzy flash disky mohly uložit jen několik megabajtů dat, ale moderní flash disky mohou uložit několik gigabajty informací. Vzhledem k tomu, že jsou malé velikosti, ale mají velké úložné kapacity, flash disky nahradily většinu předchozích přenosných datových úložných médií, jako jsou diskety a odnímatelné pevné disky jako disky Zip. Protože mají vestavěné připojení USB, nevyžadují flash disky také použití speciální diskové jednotky. Místo toho je lze použít na jakémkoli počítači s USB portem, který mají téměř všechny moderní počítače.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Flash Drive. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená jednotka Flash Drive, a je jedním z mnoha hardwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici jednotky Flash jako užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.