Domů : Hardwarové podmínky : Definice HDD

HDD

Zkratka pro „Jednotka pevného disku“. „HDD“ se často používá zaměnitelně s termíny “pevný disk"A"pevný disk„Termín„ jednotka pevného disku “je však technicky nejpřesnější, protože„ pevný disk “je zkratka pro„ jednotku pevného disku “a„ pevný disk “je ve skutečnosti obsažen v jednotce pevného disku.

HDD je nejběžnější paměťové zařízení používá k ukládání datum. Většina počítačů vyrobených v 1980., 1990. a 2000 letech obsahuje interní jednotku pevného disku. První počítače měl pevné disky, které byly menší než jeden megabajt zatímco moderní pevné disky mohou obsahovat několik terabajty dat. Některé stolní počítače mají více interních pevných disků a externí pevné disky se často používají pro další skladování nebo zálohování účely.

HDD jsou energeticky nezávislé, což znamená, že k udržování svých dat nepotřebují elektrickou energii. Ukládají data magneticky pomocí řady rotujících talířů nebo magnetických disků, které zaznamenávají jednotlivce bitů jako jednotky a nuly. Data se zaznamenávají pomocí zapisovací hlavy, která zapisuje bity na disk. Ke čtení dat z disku se používá čtecí hlava. Obě tyto hlavy jsou umístěny na konci zúžené kovové součásti nazývané ovládací rameno. Vzhled je podobný gramofonu, ale pevný disk se točí stokrát rychleji než záznam. Navíc HDD čte data digitálně, zatímco gramofon zachycuje analogový signál.

Jednotky pevného disku přicházejí v mnoha tvarech a velikostech, ale 3.5palcové modely jsou nejběžnější stolních počítačůa 2.5palcové modely se obvykle nacházejí v notebooky. Typický spotřebitelský pevný disk má rychlost otáčení 7200 ot./min, ale některé jednotky pevného disku vyšší třídy běží až 15,000 4800 ot./min. HDD notebooků obvykle běží při 5400 nebo XNUMX ot./min. Dokonce i při nejvyšší rychlosti otáčení jsou pevné disky stále omezeny „vyhledávacím časem“ hlavy disku. Proto, SSD, které nemají hnací hlavu, se v posledních letech staly oblíbenou vysoce výkonnou alternativou HDD.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici HDD. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená HDD, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici pevného disku užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.