Domů : Hardwarové podmínky : Definice úložného zařízení

Paměťové zařízení

Počítačové úložné zařízení je jakýkoli typ hardwaru, který ukládá data. Nejběžnějším typem úložného zařízení, které mají téměř všechny počítače, je a pevný disk. Primární pevný disk počítače ukládá operační systém, aplikace a soubory a složky pro uživatele počítače.

Zatímco pevný disk je ze všech úložných zařízení nejrozšířenější, běžné je i několik dalších typů. Flash paměti zařízení, jako jsou USB klíčenky a iPod nanos jsou populární způsoby ukládání dat v malém mobilním formátu. Jiné typy flash paměti, jako např kompaktní blesk a SD karty jsou populární způsoby ukládání snímků pořízených digitálními fotoaparáty.

Externí pevné disky, které se připojují přes Firewire a USB jsou také běžné. Tyto typy jednotek se často používají k zálohování interních pevných disků, k ukládání knihoven videa nebo fotografií nebo k jednoduchému přidání dalšího úložiště. Nakonec jsou páskové jednotky, které k ukládání dat používají kotoučové pásky, dalším typem úložného zařízení a obvykle se používají k zálohování dat.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici úložného zařízení. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená paměťové zařízení, a je jedním z mnoha hardwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici úložného zařízení užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.