Domů : Bity a bajty : Definice megabajtů

megabyte

Megabajt je 106 nebo 1,000,000 bajtů.

Jeden megabajt (zkráceně „MB“) se rovná 1,000 XNUMX kilobajtů a předchází gigabyte jednotka měření. Zatímco megabajt je technicky 1,000,000 XNUMX XNUMX bajtů, megabajty se často používají jako synonyma megabajtů, které obsahují 1,048,576 2 bajtů (XNUMX20 nebo 1,024 x 1,024 bajtů).

K měření velikosti velkých se často používají megabajty soubory. Například vysoké rozlišení JPEG obrazový soubor může mít velikost od jednoho do pěti megabajtů. Nekomprimovaný RAW obrázky z a digitální fotoaparát může vyžadovat 10 až 50 MB místa na disku. Tříminutová skladba uložená v komprimovaném formátu může mít velikost zhruba tři megabajty a nekomprimovaná verze může zabrat 30 MB místa. Zatímco CD kapacita se měří v megabajtech (obvykle 700 až 800 MB), kapacita většiny ostatních forem médií, jako jsou flash disky a pevné disky, se obvykle měří v gigabajtech nebo terabajty.

POZNÁMKA: Zobrazit seznam všech jednotky měření slouží k měření dat.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici megabajtu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Megabyte, a je jedním z mnoha počítačových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici megabajtů užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.