Domů : Hardwarové podmínky : Definice pevného disku

Pevný disk

Pevný disk je to, co ukládá všechna vaše data. Je zde pevný disk, kde jsou fyzicky umístěny všechny vaše soubory a složky. Typický pevný disk je jen o něco větší než vaše ruka, přesto pojme více než 100 GB dat. Data jsou uložena na hromádce disků, které jsou připojeny uvnitř pevného obalu. Tyto disky se otáčejí extrémně rychle (obvykle při 5400 nebo 7200 ot / min), takže k datům lze přistupovat okamžitě odkudkoli na jednotce. Data se na pevný disk ukládají magneticky, takže na něm zůstanou i po vypnutí napájení.

Pojem „pevný disk“ je ve skutečnosti zkratkou pro „jednotku pevného disku“. Termín „pevný disk“ označuje skutečné disky uvnitř jednotky. Všechny tři tyto pojmy se však obvykle považují za odkazy na stejnou věc - místo, kde jsou uložena vaše data. Jelikož nejčastěji používám termín „pevný disk“, je správné jej používat.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici pevného disku. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená pevný disk, a je jedním z mnoha hardwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici pevného disku užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.