Domů : Hardwarové podmínky : Definice pevného disku

Pevný disk

Když ukládáte data nebo instalujete programy do počítače, informace se obvykle zapisují na pevný disk. Pevný disk je vřeteno magnetických disků, nazývané talíře, které zaznamenávají a ukládají informace. Protože jsou data ukládána magneticky, zůstávají informace zaznamenané na pevný disk beze změny i po vypnutí počítače. Toto je důležitý rozdíl mezi pevným diskem a RAMnebo paměť, která se resetuje po vypnutí napájení počítače.

Pevný disk je umístěn uvnitř pevný disk, který čte a zapisuje data na disk. Pevný disk také přenáší data tam a zpět mezi procesor a disk. Když ukládáte data na pevný disk, musí pevný disk zapisovat tisíce, ne-li miliony, jedniček a nul na pevný disk. Je to úžasný proces, na který můžete myslet, ale může to být také dobrý podnět k uchování zálohy vašich dat.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici pevného disku. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Hard Disk, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici pevného disku užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.