Domů : Podmínky softwaru : Definice na zelené louce

Greenfield

Greenfield je pojem ze stavebnictví, který odkazuje na nezastavěnou půdu. V IT svět, greenfield popisuje a software projekt, který se vyvíjí od nuly a nikoli ze stávajícího programu. Často je v kontrastu s „brownfield, “který popisuje software vytvořený z existujícího program.

Vývoj softwaru na zelené louce je obecně více pružný než vývoj brownfields, protože nový program nemusí odpovídat konkrétní formě. Například zelená louka textový procesor může poskytnout zcela nový Uživatelské rozhraní a může mít funkce, které nejsou k dispozici v žádném předchozím programu. Software na zelené louce navíc nemusí být zpětně kompatibilní se staršími verzemi programu. Není třeba podporovat dědictví formáty souborů nebo zahrnout předchozí funkce ke splnění koncový uživatel očekávání.

Zatímco projekty na zelené louce jsou otevřené, vývoj softwaru od nuly zahrnuje inherentní riziko. Například nemusí existovat tak velký trh pro program, jak vývojář očekává. Rozhraní nemusí být dobře přijato a může být nutné jej změnit nebo přepracovat, aby bylo více uživatelsky příjemný. Trvá několik aktualizací před zelenou loukou aplikace je na trhu úspěšný. Samozřejmě, že úspěšné programy na zelené louce často těží z toho, že jsou pro uživatele jedinečnou volbou, dokud nebudou vyvinuty podobné aplikace.

POZNÁMKA: Drtivá většina vývoje softwaru je brownfield, protože většina hlavních verzí softwaru jsou aktualizace stávajících programů. V poslední době však došlo k nárůstu na zelené louce díky novému trhu mobilní aplikace.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Greenfieldu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Greenfield, a je jedním z mnoha softwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Greenfield užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.