Domů : Podmínky softwaru : Definice přilnavosti

Grep

Grep je nástroj příkazového řádku pro Unix slouží k vyhledávání textových dokumentů. Může provádět základní vyhledávání a pokročilé porovnávání vzorů pomocí regulární výrazy. Nástroj grep je součástí všech hlavních distribucí Unixu, včetně Linux a Mac OS X.

Grep lze spustit pouhým zadáním grep na příkazového řádku. Příkaz vyžaduje specifické parametry, včetně šňůra být umístěn a Název souboru souboru, který má být prohledán. Například pokud chcete zkontrolovat, zda soubor „readme.text„má slovo„ licence “, zadejte následující příkaz:

grep licence readme.txt

Pokud slovo není nalezeno, grep neprovede žádný výstup. Pokud je řetězec umístěn v dokumentu, grep vypíše každý výskyt řetězce. Pokud potřebujete provést složitější vyhledávání, můžete použít regulární výraz. Například následující příkaz prohledá soubor „us.txt"a uveďte všechny řádky, které začínají na„ Já "nebo končí na„ vy "(rozlišují se malá a velká písmena).

grep -E "^ Já | vy $" us.txt

„-E“ parametr ve výše uvedeném příkladu označuje, že vzor je „rozšířený regulární výraz.“ Pomocí této možnosti můžete zajistit, aby grep zpracoval váš vyhledávací vzor jako regulární výraz namísto základního řetězce. Grep také podporuje několik dalších možností příkazového řádku, které lze použít k vytvoření konkrétnějších dotazy a přizpůsobit výstup. Tyto možnosti můžete zobrazit a dozvědět se více o grepu zadáním „muž grep na příkazovém řádku Unixu.

POZNÁMKA: Název „grep“ je zkratka, která pochází z výrazu „Globálně prohledejte regulární výraz a vytiskněte“.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Grep. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Grep, a je jedním z mnoha softwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Grepu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.