SDK
Zkratka pro „Software Development Kit“. SDK je kolekce softwaru používaného pro vývoj aplikace pro konkrétní zařízení nebo operační systém. Mezi příklady SDK patří Windows 7 SDK, Mac OS X SDK a iPhone SDK.
SDK obvykle obsahují integrované vývojové prostředí (IDE), který slouží jako centrální programovací rozhraní. IDE může obsahovat programovací okno pro zápis Zdrojový kód, je debugger pro opravu chyb programu a vizuální editor, který vývojářům umožňuje vytvářet a upravovat grafické uživatelské rozhraní programu (GUI). Mezi IDE patří také a kompilátor, který se používá k vytváření aplikací ze souborů zdrojového kódu.
Většina sad SDK obsahuje ukázkový kód, který poskytuje vývojářům ukázkové programy a knihovny. Tyto ukázky pomáhají vývojářům naučit se vytvářet základní programy pomocí SDK, což jim umožňuje nakonec vytvářet složitější aplikace. SDK také nabízejí technickou dokumentaci, která může zahrnovat výukové programy a Nejčastější dotazy. Některé sady SDK mohou také obsahovat ukázkovou grafiku, například tlačítka a Ikony, které lze začlenit do aplikací.
Protože většina společností chce povzbudit vývojáře k vytváření aplikací pro jejich platforma, SDK jsou obvykle poskytovány zdarma. Vývojáři si mohou jednoduše stáhnout sadu SDK z webu společnosti a okamžitě začít programovat. Jelikož je však každá sada pro vývoj softwaru jiná, může vývojářům chvíli trvat, než se naučí používat novou sadu SDK. Proto většina moderních SDK obsahuje rozsáhlou dokumentaci a má intuitivní programovací rozhraní, které pomáhá stimulovat vývoj programu.