Domů : Technické termíny : Definice FAQ

FAQ

Zkratka pro „Často kladené otázky“. Často kladené dotazy, vyslovované jako „FAQ“, jsou seznamem odpovědí na běžné otázky týkající se konkrétního produktu nebo služby. V IT svět, FAQ jsou vytvořeny pro software programy, počítač technické vybavení, Webové stránkya online služby. Slouží jako centrální reference pro vyhledání odpovědí na běžné otázky.

Vzhledem k tomu, že nejčastější dotazy jsou založeny na zpětné vazbě od uživatelů, obvykle se časem vyvíjejí. Například softwarová společnost může obdržet velké množství e-mailů týkajících se konkrétního kroku v jejich softwaru Instalátor. Společnost může krok objasnit ve svých častých dotazech, aby uživatelé mohli najít odpověď, aniž by museli společnosti posílat e-maily. To snižuje technickou podporu a šetří čas softwarové společnosti i společnosti koneční uživatelé.

Některé softwarové programy a hardwarová zařízení mají často kladené dotazy dokument. V některých případech jsou FAQ obsaženy v „readme"soubor, i když to může být také samostatný soubor nebo je součástí tištěné příručky. Nejčastější dotazy jsou často umístěny na webových stránkách. To umožňuje příslušné společnosti nebo organizaci pravidelně aktualizovat FAQ na základě dotazů uživatelů. Většina FAQ je umístěna v části „Podpora“ na webu.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici FAQ. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená FAQ, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici často kladených otázek užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.