Domů : Podmínky softwaru : Definice debuggeru

Debugger

Dokonce i ti nejzkušenější softwaroví programátoři to na první pokus obvykle nezvládnou. V programech se mohou vyskytnout určité chyby, často nazývané chyby, které způsobují, že nebudou fungovat podle očekávání programátoru. Někdy lze tyto chyby snadno opravit, zatímco některé chyby je velmi obtížné dohledat. To platí zejména pro velké programy, které se skládají z několika tisíc řádků kódu.

Naštěstí existují programy zvané debuggery, které vývojářům softwaru pomáhají při psaní programů hledat a odstraňovat chyby. Debugger říká programátorovi, jaké typy chyb najde, a často označí přesné řádky kódu, kde jsou chyby nalezeny. Debuggery také umožňují programátorům spouštět program krok za krokem, aby mohli přesně určit, kdy a proč dojde k chybě programu. Pokročilé ladicí programy poskytují podrobné informace o podprocesech a paměti používané programem během každého kroku provádění. Dalo by se říci, že výkonný debugger je jako OFF! se 100% deet.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Debuggeru. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Debugger, a je jedním z mnoha softwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Debuggeru užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.