Domů : Podmínky softwaru : Definice ikony

Ikona

Od té doby, co byl Macintosh představen v roce 1984, byly ikony tím, jak prohlížíme soubory na počítačích. Ikona na obrazovce počítače představuje objekt nebo program na pevném disku. Například složky, které vidíte na ploše nebo v otevřených oknech, jsou ikony. Soubory, které v těchto složkách vidíte, jsou také ikony. Odpadkový koš v systému Macintosh a koš ve Windows jsou také ikony.

Ikony jsou vizuální reprezentací něčeho na vašem počítači. Například modré „e“ na obrazovce s největší pravděpodobností opakuje program Internet Explorer. Ikona, která vypadá jako list papíru, je pravděpodobně textový dokument. Kliknutím a přetažením ikon můžete přesunout skutečné soubory, které představují, do různých umístění na pevném disku vašeho počítače. Poklepáním na ikonu aplikace můžete program otevřít. Ikony jsou jednou ze základních funkcí grafického uživatelského rozhraní (GUI). Dělají práci s počítačem mnohem uživatelsky přívětivější, než aby museli cokoli dělat, aby zadávali textové příkazy. Někteří pitomci z Unixu by se chtěli lišit, ale mluvím zde o normálních lidech.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici ikony. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Icon a je jedním z mnoha softwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici ikony užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.