Domů : Podmínky softwaru : Definice plochy

Desktop

Plocha je primární Uživatelské rozhraní počítače. Když vás zavěsit po dokončení spuštění počítače se zobrazí plocha. Zahrnuje pozadí plochy (nebo tapetu) a Ikony souborů a složek, které jste uložili na plochu. Ve Windows obsahuje pracovní plocha a panel úloh, který je ve výchozím nastavení umístěn v dolní části obrazovky. V systému Mac OS X obsahuje pracovní plocha a lišta menu v horní části obrazovky a Dok dole.

Plocha je viditelná v počítačích se systémem Windows i Macintosh, pokud aplikace or okno nevyplňuje celou obrazovku. Položky můžete přetahovat na plochu az ní, stejně jako do složky. Vzhledem k tomu, že plocha je vždy k dispozici, lze k položkám na ploše přistupovat rychle, aniž byste museli procházet několik položek adresáře. Proto může být užitečné ukládat běžně používané soubory, složky a zástupce aplikací na plochu.

Windows i Macintosh operační systémy vám umožní přizpůsobit vzhled vaší pracovní plochy. Ve Windows 7 můžete změnit pozadí plochy a vybrat výchozí ikony na ploše v části „Personalizace“ ovládací panel. V systému Mac OS X 10.6 můžete pozadí pracovní plochy změnit pomocí předvoleb systému „Desktop & Screen Saver“. Výběrem můžete vybrat, jaké položky se zobrazí na ploše Vyhledávač → Předvolby ... a kontrola položek, které chcete zobrazit.

POZNÁMKA: Výraz „desktop“ může být také zkratka stolní počítač.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici plochy. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Desktop, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici plochy užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.