Domů : Hardwarové podmínky : Definice paměti Flash

Flash paměti

Flash paměť je typ elektricky mazatelné programovatelné paměti jen pro čtení (EEPROM). Fíha, to je sousto. Název pochází z toho, jak je paměť navržena - část paměťových buněk lze vymazat jednou akcí nebo „bleskem“. Běžné použití paměti flash je ukládání nastavení systému BIOS do paměti ROM počítače. Když je třeba změnit BIOS, lze flash paměť zapisovat do bloků, nikoli do bytů, což usnadňuje aktualizaci. Většina modemů používá flash paměť ze stejného důvodu.

Ačkoli flash paměť byla původně používána uvnitř počítačů, napadla mnoho dalších oblastí mimo krabici. Flash paměťové karty používané pro digitální fotoaparáty, mobilní telefony, síťový hardware a karty PC. Přestože rychlost čtení / zápisu do paměti není blesková, je hezké mít po ruce spíše malou kartu než těžkopádný pevný disk.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici paměti Flash. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Flash Memory, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Flash paměti užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.