Domů : Technické termíny : Parse Definice

Rozebrat

Ne, nejedná se o překlep slova „řídký“. Slovo „analyzovat“ znamená specificky analyzovat objekt. V počítačové vědě se běžně používá k označení programu čtení kód. Například po napsání programu, ať už je v C + +, Jáva, nebo jakýkoli jiný jazyk, kód musí být analyzován kompilátor za účelem kompilace. Web skripty, napsané ve skriptovacích jazycích, jako je Perl or PHP, musí být analyzovány na webovém serveru, aby mohly vydávat správné HTML do prohlížeče uživatele.

Analýza může také odkazovat na rozdělení běžného textu. Například, vyhledávače obvykle analyzují vyhledávací fráze zadané uživateli, aby mohli přesněji hledat každé slovo. Některé programy mohou analyzovat textové dokumenty a extrahovat určité informace, jako jsou jména nebo adresy. Tabulka programy mohou analyzovat formátované dokumenty na tabulky s řádky a sloupci analýzou textu. Jak vidíte, způsoby analýzy nejsou zjevně řídké.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Parse. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Parse znamená, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici analýzy užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.