Domů : Podmínky softwaru : Definice C / C ++

C / C ++

C je programovací jazyk na vysoké úrovni, který byl vyvinut v polovině 1970. let. Původně se používal pro psaní unixových programů, ale nyní se používá k psaní aplikací pro téměř každou dostupnou platformu. Ve srovnání s většinou předchozích jazyků je C čitelnější, flexibilnější (lze jej použít pro nejrůznější účely) a efektivnější při používání paměti.

C ++, vyslovuje se „C plus plus“, je programovací jazyk, který byl postaven na jazyku C. Syntaxe C ++ je téměř identická s C, ale má objektově orientované funkce, které umožňují programátorovi vytvářet objekty v kódu. Díky tomu je programování jednodušší, efektivnější a někteří by dokonce řekli, že zábavnější. Vzhledem k síle a flexibilitě jazyka je většina dnešních softwarových programů napsána v C ++.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici C / C ++. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená C / C ++, a je jedním z mnoha softwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici C / C ++ užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.