Domů : Technické termíny : Definice Megahertz

Megahertz

Jeden megahertz (zkráceně: MHz) se rovná 1,000 kilohertz, Nebo 1,000,000 hertz. Lze jej také popsat jako jeden milion cyklů za sekundu. Megahertz se používá k měření vlnových frekvencí i rychlosti mikroprocesory.

Rádiové vlny, které se používají pro rozhlasové i televizní vysílání, se obvykle měří v megahertzích. Například rozhlasové stanice FM vysílají své signály mezi 88 a 108 MHz. Když ve svém rádiu naladíte 93.7, stanice vysílá na frekvenci 93.7 MHz.

Megahertz se také používá k měření procesoru rychlosti hodin. Toto měření ukazuje, kolik instrukčních cyklů za sekundu může procesor provést. Zatímco se rychlost hodin procesorů v mobilních zařízeních a další malé elektronice stále měří v megahertzích, moderní počítačové procesory se obvykle měří v gigahertz.

Zkratka: MHz.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Megahertz. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Megahertz, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Megahertze užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.