Domů : Technické termíny : Definice IVR

IVR

Zkratka pro „Interactive Voice Response“. IVR je technologie telefonování, která umí číst kombinaci dotykového tónu a hlasového vstupu. Umožňuje uživatelům přístup k databázi informací prostřednictvím telefonu. Typický systém IVR má několik nabídek předem zaznamenaných možností, ze kterých si volající může vybrat. Zatímco mnoho možností je stejně základních jako volba čísla, některé možnosti mohou vyžadovat, aby volající vyslovil podrobné informace, jako je jeho jméno nebo číslo účtu. Tento vstup čte systém IVR a slouží k přístupu k příslušným informacím v databázi.

Například banka může mít systém IVR, který umožňuje členům zavolat a zkontrolovat jejich zůstatek nebo nedávné transakce. Společnosti vydávající kreditní karty a makléřské společnosti také používají systémy IVR, které uživatelům umožňují přístup k informacím z jejich účtu. Tuto technologii lze také použít k jiným účelům, jako jsou telefonické průzkumy, kontrola časů filmů a přesměrování call centra. Protože volající může hlasově reagovat na předem zaznamenané zprávy, je použití systému IVR téměř jako mluvit s jinou lidskou bytostí. To znamená, pokud vám rozumí.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici IVR. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená IVR, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici IVR užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.