Domů : Podmínky softwaru : Definice kurzoru

Kurzor

Kurzor na obrazovce může označovat dvě věci: 1) kde je ukazatel myši, nebo 2) kde bude další zadaný znak zadán do řádku textu.

Kurzor myši je nejčastěji šipka, kterou můžete použít k ukázání na různé objekty na obrazovce. Když je kurzor nad objektem, můžete klepnout nebo poklepat na tlačítko myši a provést akci s tímto objektem (například otevřít program). Kurzor myši se může změnit na jiné obrázky, například na malou ručičku (když přejedete odkazem na webové stránce) nebo přesýpací hodiny (když Windows „myslí“ tak tvrdě, že vám nedovolí kliknout na cokoli) .

Textový kurzor je obvykle přímá svislá čára nebo objekt ve tvaru písmene I, který bliká v řádku textu. Typicky, když píšete papír, bude kurzor na konci řádku, protože přidáváte nový text do nezmapované bílé oblasti stránky. Pokud však chcete do řádku textu vložit slovo nebo frázi někam jinam, můžete pomocí kurzoru myši kliknout na místo, kam chcete text vložit. Ve většině programů pro zpracování textu, jakmile začnete psát, textový kurzor nadále bliká, ale ukazatel myši zmizí, dokud znovu nepohnete myší. Tím se zabrání „zmatení kurzoru“, protože většina lidí nemůže psát a klikat na věci současně.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici kurzoru. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Cursor znamená, a je jedním z mnoha softwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici kurzoru užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.