Domů : Podmínky internetu : Definice adresního řádku

Address Bar

Lišta adresy je textové pole v horní části písmene a Webový prohlížeč okno, které zobrazuje URL aktuální webové stránky. Adresa URL nebo webová adresa odráží adresu aktuální stránky a automaticky se změní, kdykoli navštívíte novou webovou stránku. Proto můžete vždy zkontrolovat umístění webové stránky, kterou právě prohlížíte, pomocí adresního řádku prohlížeče.

Zatímco se adresa URL v adresním řádku aktualizuje automaticky, když navštívíte novou stránku, můžete také ručně zadat webovou adresu. Pokud tedy znáte adresu URL a webová stránka nebo konkrétní stránku, kterou chcete navštívit, můžete zadat adresu URL do adresního řádku a stisknutím klávesy Enter otevřít umístění v prohlížeči.

POZNÁMKA: Adresa URL obvykle začíná „http://", ale většina prohlížečů automaticky přidá HTTP předponu na začátek adresy, pokud ji nezadáte.

Vzhled adresního řádku se mezi prohlížeči mírně liší, ale většina prohlížečů zobrazuje malý 16x16 pixelů ikona přímo nalevo od adresy URL. Tato ikona se nazývá „favicon“ a poskytuje vizuální identifikátor aktuálního webu. Některé prohlížeče také zobrazují RSS tlačítko zdroje na pravé straně adresního řádku, když navštívíte web, který nabízí kanály RSS. Ve webovém prohlížeči Safari se panel adresy také zdvojnásobuje jako indikátor průběhu při načítání stránek a na pravé straně obsahuje tlačítko pro obnovení. Firefox obsahuje a Oblíbené ikona na pravé straně adresního řádku, která umožňuje přidat nebo upravit a záložka pro aktuální stránku.

Lišta adresy se někdy také nazývá „pole adresy“. Nemělo by se však zaměňovat s prohlížečem Panel nástrojů, jako je Google nebo Yahoo! Panel nástrojů. Tyto panely nástrojů se obvykle objevují pod adresním řádkem a mohou zahrnovat vyhledávací pole a několik ikon.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici adresního řádku. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Panel adres a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici adresního řádku užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.