Domů : Hardwarové podmínky : Definice základní desky

Základní deska

Základní deska je hlavní deska vašeho počítače a je také známý jako základní deska nebo logická deska. Pokud někdy otevřete počítač, největší část křemíku, kterou vidíte, je základní deska. Připojený k základní desce najdete procesor, ROM, Paměť RAM rozšiřující sloty, PCI sloty a USB porty. Zahrnuje také řadiče pro zařízení, jako je pevný disk, DVD mechanika, klávesnice a myš. Základní deska je v podstatě to, co dělá vše ve vašem počítači spolupracovat.

Každá základní deska má sbírku čipů a řadičů známých jako chipset. Při vývoji nových základních desek se často používají nové čipové sady. Dobrou zprávou je, že tyto desky jsou obvykle efektivnější a rychlejší než jejich předchůdci. Špatná zpráva je, že starší součásti často nepracují s novými čipsety. Samozřejmě, pokud plánujete upgrade více komponent, může být nákladově efektivnější koupit si nový počítač.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici základní desky. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená základní deska, a je jedním z mnoha hardwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici základní desky užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.